Як вибрати садовий подрібнювач для гілок і трави – найкращі моделі

Як вибрати садовий подрібнювач для гілок і трави - найкращі моделі

На дачній і садовій ділянці періодично доводиться робити чистку – прибирати листя, бадилля, стебла, підрізати чагарники і дерева. Усе, що м’якше і дрібніше йде на компостну купу. Більших гілок-стебел позбавляються, кудись вивозячи, або спалюють. Вирішити питання може садовий подрібнювач для гілок. Він перемелює гілки та рослинні відходи на дрібну фракцію, яка згниє в компостній купі або може використовуватися як мульча.

Призначення та можливості

Призначення садового подрібнювача – дробити гілки і рослинні відходи на дрібні шматочки. Розмір шматочків у кожної з марок свій. Мало того, може він змінюватися і у різних моделей одного виробника. Умовно садові подрібнювачі можна розділити на три категорії:

  1. Для гілок. Садовий подрібнювач для гілок добре справляється з переробкою деревних відходів. Деякі з них можуть навіть невеликі стовбури рубати (до 7 см у діаметрі). Але з шинкуванням трави або ліан вони можуть погано справлятися.
  2. Для трави. Подрібнювачі для трави, навпаки, добре переробляють будь-які трав’янисті відходи, а гілки можуть молоти тільки дрібні, які подаються невеликими партіями.
  3. Для гілок і трави. Мають, як правило, багато ножів (вертикальні та горизонтальні), які переробляють усе, що їм подають.

При виборі треба орієнтуватися на те, яких відходів у вас більше. Якщо у вас на ділянці більшу частину займає город і чагарники, ваш вибір – подрібнювач для трави. У них ножі розроблені так, що не забиваються при переробці сухих або свіжих рослинних компонентів. Якщо ж ділянка відведена під сад, то вам потрібен подрібнювач гілок. Під час вибору звертайте увагу на максимальний діаметр відходів, що переробляються. Ну а якщо є і город, і сад, потрібен універсальний, який впорається і з жорсткими гілками, і з травою.

Як вибрати садовий подрібнювач для гілок і трави - найкращі моделі

Пристрій садового подрібнювача

Садовий подрібнювач – це корпус, у якому захований мотор і система подрібнення. До верхньої частини корпусу прикріплена воронка для подачі сировини, що переробляється. Вона може бути ширшою і вужчою – залежно від призначення. Для подачі трав’янистих залишків і листя зручніша широка воронка, для гілок – вужча.

Пристрій подрібнювача

Подрібнені відходи висипаються знизу зі спеціального отвору. Є агрегати з пластиковим баком, є – з м’яким мішком. З пластиковою ємністю користуватися зручніше, але вона збільшує розміри і масу. М’який контейнер для перероблених гілок – це мішок. Він не займає багато місця і не додає маси, але користуватися ним не так зручно. Є й третій варіант – взагалі без контейнера. У цьому випадку можна підібрати на свій смак або використовувати обидва типи.

Критерії вибору

Вибір будь-якої техніки – справа відповідальна і непроста. Необхідно врахувати багато критеріїв. У випадку з вибором садових подрібнювачів розглядати треба не тільки технічні параметри, а й такі суб’єктивні показники, як зручність перевезення. Апарат доведеться переміщати по ділянці – до місця скупчення відходів, закочувати/викочувати з сараю для зберігання, тож розташування ручок для транспортування і розмір коліс мають чимале значення.

Технічні параметри

Початковий етап – вибір пристрою за технічними параметрами. Підбір моделі залежить від призначення і тих завдань, які мають вирішуватися. Якщо переважати будуть гілки, вам потрібен один тип агрегату, а коли багато трави і листя – зовсім інший.

Технічні параметри садового подрібнювача

Тип і потужність двигуна

Садовий подрібнювач гілок і трави може мати електричний або бензиновий двигун. Пристрої з електричним двигуном важать менше, працюють тихіше, не мають вихлопу. Але їхня мобільність обмежується довжиною шнура і наявністю точок підключення. Залишається ще можливість використовувати подовжувач/переноску. Потужність електричних садових подрібнювачів – 2-5 кВт. Зазвичай це побутові моделі з не найвищим цінником.

Подрібнювач гілок і трави AL-KO Easy Crush LH 2800: технічні характеристики:

Подрібнювач гілок і трави AL-KO Easy Crush LH 2800: технічні характеристики

Садовий подрібнювач з бензиновим двигуном може пересуватися в будь-яку точку, але він важчий, і сама конструкція масивніша, тому що движок більший за розмірами. До його маси треба додати ще масу палива, що заливається, ось і вийде вага готового до роботи агрегату. Зате двигуни ставлять потужніші. Ці моделі набагато дорожчі – стартує ціна від 750$, але вони більш продуктивні і можуть використовуватися підприємствами.

Бензиновий садовий подрібнювач – обладнання більш серйозне і дороге

Бензиновий садовий подрібнювач - обладнання більш серйозне і дороге
Продуктивність залежить від типу двигуна і його потужності. Треба дивитися, щоб заявлені можливості (максимальний діаметр гілок, що переробляються) був підтверджений потужністю двигуна. Середній показник – 4-6 к. с.

За відгуками, корисна функція – можливість реверсу. Зворотний хід дає змогу виправити гілку, що невдало стала, яка блокує вал. Це прискорює і полегшує роботу, але вартість таких агрегатів трохи вища.

Тип ріжучої частини

Розміри гілок, що переробляються, залежать від типу ріжучої частини. Вона буває трьох видів:

  • З двома або більше ножами. Найпростіші моделі оснащуються двома ножами, які стоять у горизонтальній площині. Такі моделі перемелюють переважно траву і дрібні гілки до 2,0-2,5 см у діаметрі. Більш складні оснащені чотирма або шістьма ножами і стояти вони можуть у вертикальній і горизонтальній площині. Такі вже справляються з більш серйозними завданнями.
    Моделі з ножами – найпростіші та недорогі
    Моделі з ножами - найпростіші та недорогі
  • З дробаркою черв’ячного типу. У цих моделях ріжуча частина схожа на гвинт, який стоїть у м’ясорубці. Тільки ставиться він, здебільшого, вертикально і має меншу кількість витків. Садовий подрібнювач з ріжучою частиною такого типу працює швидше, добре справляється з сухими і свіжозрізаними гілками більшого діаметра (близько 4 см). Хороший він і під час роботи з трав’янистими залишками, але трава може налипати на гвинт або намотуватися на нього, тож періодично ножі доводиться чистити. Садові подрібнювачі цього типу належать до універсальних. Приклади популярних моделей – Bosch AXT Rapid 2200.
    Перемолоти може більш товсті гілки
  • Циліндричний ріжучий вузол із великою кількістю ножів. Називається ще «багатоножова фреза». Це унікальна розробка Bocsh, яка не зустрічається в інших. Оснащуються нею універсальні садові подрібнювачі, тож якщо вам потрібна така модель, доведеться вибирати між цим різаком і черв’ячним. Ножі цього типу справляються зі свіжими або сухими гілками, рослинними залишками. Намотуватися можуть тільки ліани, та й то тільки якщо ножі затупилися. Такі ножі стоять на BOSCH AXT 25 TC.
    Універсальний подрібнювач для саду BOSCH AXT 25 TC і його унікальна ріжуча система
  • Ріжучий вал. Потужніший вузол дроблення дає змогу перемелювати навіть товсті гілки та сучки. Ними обладнуються садові подрібнювачі для гілок. Максимальний розмір сучків, що переробляються, – 5-8 см. Це мова про побутові моделі, тому що напівпромислові та промислові можуть справлятися і з більш товстими. Проблема в тому, що вони і габарити, і вартість мають відповідні.
    Для измельчения веток и сучьев больше подходит режущий вал

Вибір типу ріжучого вузла визначається завданнями, для вирішення яких вам потрібен агрегат. Зверніть на це особливу увагу, щоб потім не шкодувати про покупку.

Зручність експлуатації

Є багато параметрів, які теж треба брати до уваги при виборі содового подрібнювача. Вони тільки здаються незначними, але впливають на те, наскільки зручно вам буде працювати. А це дуже важливо. Ось на що звертаємо увагу:

  • Розміри, а точніше – висота агрегату в зібраному стані. Розтруб, у який треба укладати відходи, буває розташований дуже високо – на висоті близько півтора метра. Для людей низького зросту це критичний показник.
  • Розташування ручок для перевезення. У деяких агрегатах ручки для транспортування розташовуються дуже низько – на рівні землі. Тягати обладнання чималої ваги низько нахилившись – заняття на найлегше.
    Висота подрібнювача гілок і трави може бути різною, якщо у вас невеликий зріст, не забудьте про цей критерій
  • Ширина коліс. Що ширшими будуть шини коліс, то простіше переміщати агрегат по ділянці. Адже далеко не завжди його переміщати вдається доріжками. Частіше трапляється навпаки – тягнути треба по міжряддях, траві або перекопаній землі. Ось тут широкі шини і рятують.
  • Форма приймального бункера, наявність захисного козирка. Під час роботи з садовим шредером можливі ситуації, коли тріски або шматки гілок вилітають із розтруба. Наявність козирка на приймальному бункері хоча б з одного боку дасть змогу працювати більш-менш безпечно (захисні окуляри все одно потрібні).
  • Вага. На цей параметр звертають увагу не дуже часто, а даремно. Якщо переробкою займатимуться жінки або люди у віці, маса агрегату важлива.
  • Гучність шуму під час роботи. Нормальний показник – 70-80 дБ, з усім іншим працювати треба в спеціальних навушниках.

Усі ці незначні деталі впливають на роботу, а це важливо, бо зазвичай доводиться займатися переробкою годинами. Перебуваючи в незручному положенні або перевозячи агрегат зігнувшись, це буде не робота, а мука.

Моделі та відгуки

Вибір за технічними параметрами – це ніщо порівняно з вибором виробника. У цій справі є два орієнтири: популярність бренду та відгуки власників.

Відомі виробники

Бренд – це добре, але обладнання відомих марок коштує чимало. Обирайте з брендів. Садові подрібнювачі сміття виробляють такі відомі фірми:

  • Bosch
  • Viking
  • AL-KO
  • Wolf Garten

У цих виробників можна брати будь-який агрегат, тільки уважно прочитайте, для яких саме цілей він призначений – більше для гілок чи трави. Наприклад (за відгуками власників):

  • Садовий подрібнювач Bosch AXT 25 D добре справляється з сухими гілками, а зі свіжозрізаними доводиться довго возитися.
  • Bosch AXT 25 TC добре справляється з великими гілками при заводських налаштуваннях. Щоб він нормально розбирався з дрібними гілками і ліанами, треба підтягнути регулювання до упору.
  • Bosch AXT Rapid 2000 має чудові відгуки – рубає гілки, але з травою не дуже дружний. Пройшов добре ялиновий гілля, кущі, навіть молоді деревця.
  • Bosch ATX 18-35. Потужність 1800 Вт. Має шнек як у м’ясорубці, а поле нього стоїть ще один ніж. Рубає крупно, але добре справляється навіть із гілками 45 мм діаметра.

Але якщо підібрати під ваші завдання, то відгуки у них, у всіх відмінні. Так само як і у Vikinga (150, 250, 350). Вікінги взагалі визнані всеїдними, бо молотять все: шишки, ялиновий гілля, кукурудзу, соняшник, старі стебла квітів, обрізки малини та ожини, лежане листя і траву. Але вони зависокі, особливо 250 і 350 модель.

Відгуки на моделі невідомих марок

З менш іменитих і дешевших добре себе показали:

  • IKRA MOGATEC EGN 2500. Рубає все і дуже швидко, фракція дрібна. Але, до тих пір, поки не затупляться ножі. Нових у звичайних не купити, тільки в сервісних центрах.
  • MacAllister 2800 Вт. Переробив навіть залишки дощок, тріска велика – 2-3 см. Підсохлі гілки ріже швидше, свіжі – повільніше, деякі з них залишаються пом’ятими короткими ковбасками. Розмір гілок до 4 см. Під час роботи рівень шуму високий – 99 дБ.
  • Stiga Bio Quiet 2100. Працює тихо, перемелює на шматки сантиметра по 2 завдовжки, якщо гілка потрапила горизонтально, вискакують довші шматочки. У комплекті йде сумка, але її навіть нема на що вішати, підставили ящик. Щоб під час роботи на нижній решітці не накопичувалося перероблене, її довелося обрізати секатором. Загалом, конструкція взята з Боша 25 D. Висновок за результатами роботи, кому треба перемолоти бадилля – шукайте інший апарат.
  • Садовий подрібнювач Skill. З гілками верби розміром до 3,5 см впорався на ура. З сухими гілками смородини справа пішла гірше – дуже вони гіллясті. При роботі з сухими гілками продуктивність падає.
  • Бензиновий подрібнювач гілок Earthquake 9060300. Має два приймальних бункери – для гілок і великий, і для листя. Відпрацював за сезон годин 35. Недоліки – великий і важкий, перекочувати ще нормально, а ось вантажити в машину проблематично, сильно торохтить, тож потрібні окуляри і навушники. Три види ножів – два диски. Перший з прямими, другий – з трикутними і Г-подібними.
  • PATRIOT. Поки пропрацював 3 дні (майже повних світлових). Нормально рубає гілки і молоді деревця. Гілки затягує сам, але зусилля не надто велике.
  • Sterwins 2500. За сезон зробили близько 200 відер мульчі. Переробили малину, вишню, іргу, сливу, яблуні, дерен, вербу, пухироплідник, березу. При безперервній роботі кожні 15 хвилин спрацьовує тепловий захист. Після охолодження можна знову працювати.

Є, напевно, й інші не надто дорогі садові подрібнювачі, які нормально працюють, але перед їх купівлею уважно прочитайте якомога більше відгуків. Беріть до уваги тільки ті, що дано з власними фото і подробицями.

Подрібнювач Зубр ЗІЕ-44-2800

Насамкінець хочемо поділитися досвідом використання безшумного електричного подрібнювача гілок Зубр ЗИЭ-44-2800, склавши мініогляд. Виглядає апарат добротним і досить зручним. Чотири точки опори роблять пристрій стійким, а колеса – мобільним. Для наочності розібрали і подивилися, що всередині.

Подрібнювач Зубр ЗІЕ-44-2800

Плюси:

  • Справляється із заявленою товщиною гілок.
  • Швидка робота.
  • Ріже як мокрі так і сухі гілки.

Мінуси:

  • дорогий;
  • при подрібненні дрібних гілок з листям забивається;
  • немає обмежувача між пластиною і ножем;
  • маленька ручка для переміщення;
  • опорна втулка вапа фрези з силуміну і без змащення.

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Сподобалась стаття? Поділіться з друзями:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: