Для тих, хто цінує екологічність та є прихильниками традиційних рішень, паркетна підлога стане оптимальним вибором. Серед численних малюнків укладання має високий попит паркет французька ялинка. Короткі та порівняно вузькі паркетини, укладені під кутом 45 або 90 градусів одна до іншої, утворюють узор, що нагадує форму ялинки. Французька ялинка вважається одним із класичних та елегантних варіантів дизайну підлоги, який надає приміщенню вишуканості та візуально збільшує простір.
Для виготовлення елементів підлогового покриття застосовується натуральна деревина різних порід. Рекомендується надавати перевагу твердим породам – це може бути дуб, ясен, горіх тощо. Міцність, зносостійкість та твердість дерева забезпечують тривалий термін експлуатації підлоги. А природні відтінки та малюнок деревини прикрашають собою приміщення.
Поверхня може вкриватися лаком, олією чи воском, також використовується олія-віск. Лак значно додає стійкості до зношування, однак блискуча фактура вписується не у всі дизайни приміщень. Олія та олія-віск створюють приємну для сприйняття матову фактуру, максимально підкреслюють привабливість деревини.
Селекція та тип розпилу: щоб дерев’яна підлога вдало вписалася в стилістику інтер’єру
Однією з характеристик паркету, що описує його зовнішній вигляд і впливає на його ціну, є його селекція:
- Селект. Допускається присутність світлих вкраплень, лицьова сторона має бути однорідна за малюнком, колір дощок повинен бути бездоганно рівним і відповідати типовому відтінку для кожної породи деревини.
- Натур. Можливе певне варіювання кольору в рамках одного тону деревини, а також наявність вкраплень різних відтінків.
- Рустік. Таке підлогове покриття складається з плашок, у яких найбільше збережені натуральні особливості деревини – сучки, заболонь, незначні тріщинки, вкраплення інших тонів, але немає дефектів, що впливають на функціональність.
Паркет також розрізняється за типом розпилу: тангенціальним і радіальним. При тангенціальному розпилі волокна спрямовані під кутом до довгого боку дощок, завдяки чому видимі поздовжні паралельні лінії річних кілець. При радіальному розпилюванні волокна розташовуються паралельно довгим сторонам, й отримується деревина з одноріднішим забарвленням. Підлога з більш рівномірним кольором та фактурою підходить для класичного стилю, а також до сучасних мінімалістичних напрямів. Виразний малюнок дерева стане гармонійною частиною інтер’єрів прованс, кантрі, шеббі-шик або лофт.
Наявність чи відсутність фаски: вибір залежно від потреб та вподобань
Паркет ялинка постачається з фаскою або без неї. Фаска виконує кілька функцій. По-перше, − виділяє елементи підлоги, підкреслюючи вишуканість французького узору. Також фаска дає змогу приховати дрібні погрішності й візуально вирівнює підлогу, що дозволяє не проводити додаткового шліфування. Ще один вагомий плюс – захист від щілин. При зміні температурного режиму і рівня вологості, після тривалої експлуатації, у разі неправильного догляду паркетна підлога поступово може розсихатися, тобто утворюються невеликі щілини між планками. Фаска допомагає зробити ці щілини непомітними.
Паркет без фаски забезпечує рівну та гладку поверхню, стики не помітні навіть при денному освітленні, й узор сприймається м’якше. Проте укладання французької ялинки за відсутності фаски вимагає ідеально вирівняної чорнової основи. Крім цього, поверхня може бути слизькою, що не надто зручно.