Широкі можливості для дизайну – одна із беззаперечних переваг натяжних систем. Виробники пропонують великий асортимент – каталог натяжних стель Briton включає полотна різноманітних відтінків і фактур. Сучасна інтер’єрна мода демократична, та все ж варто зважати на популярні тренди, щоб облаштування житла було актуальним.
Якщо стеля, за планами, не має привертати до себе уваги, існує кілька безпрограшних варіантів, які залишатимуться в тренді ще багато років:
- Біла однотонна матова стеля в одноярусному виконанні. Це не обов’язково білосніжне полотно – існує чимало привабливих відтінків білого, наприклад, слонова кістка, молочний, алебастровий тощо.
- «Парящі» стелі. Ефект незалежності стелі від стін досягається завдяки застосуванню розсіяного світлодіодного підсвічування за периметром. В результаті, приміщення видається більшим за площею та вищим.
- Контурні стелі. Відрізняються від попереднього виду тим, що підсвічування чітке, й підкреслює кордони перекриття та стін. Вдень, коли підсвічування вимкнене, натяжна конструкція має стриманий вигляд. Ввечері ж при увімкненому освітленні створюється чіткий білий чи кольоровий контур.
Популярні також тіньові системи – для реалізації такого дизайну використовується тіньовий профіль та матові світлі полотна. Вони оптимально підходять для сучасних напрямів, таких як хай-тек, мінімалізм, скандинавський стиль. Проте їх монтаж доречний лише при ідеально рівних стінах у приміщенні.
Оригінальні дизайни: коли хочеться, щоб натяжні стелі стали центральним акцентом
Стеля може відігравати роль головної частини інтер’єру, яка «задає тон» усій атмосфері. Серед недавніх розробок варта уваги система Double Vision. Дизайн базується на зміні зовнішнього вигляду конструкції завдяки увімкненню світлодіодного підсвічування. Пластикова панель, на якій рядами встановлена стрічка, не тільки підсвічує необхідну функціональну зону приміщення або весь об’єкт повністю, а й дозволяє проявити прихований малюнок на стелі. Для такої конструкції зображення наноситься методом фотодруку на виворітний бік полотна, і залишається непомітним при вимкненому підсвічуванні. Для встановлення натяжних стель з ефектом Double Vision використовується плівка білого кольору з матовою поверхнею. Технологію Double Vision застосовують також для створення стель із подвійним фотодруком. Дизайн такої конструкції дуже незвичайний, адже вдень стеля буде прикрашена одним зображенням, а ввечері, коли світло ввімкнене, на поверхню малюнка нашаруються елементи виворітного фотодруку.
До стильних новітніх рішень належать також конструкції на основі технології Apply. Для створення такого оздоблення монтажники залучають спеціальні профілі з двома пазами під гарпун, які розташовані один під одним. Технологія вимагає використання двох вінілових полотен: цільна ПВХ-плівка та другий шар з художньою перфорацією, зробленою лазером.
Ще один цікавий підхід – стеля зі світловими лініями та фігурами. Такий варіант оформлення відмінно підходить для будь-яких інтер’єрів, проте найбільш гармоніює з мінімалістичними стилями. З ним не потрібно використовувати точкові освітлювальні пристрої або люстру: функцію освітлення приміщення в цьому випадку виконують вбудовані світильники у вигляді ліній чи фігур. Лінії формуються спеціальними профілями, які дозволяють встановити кілька плівок та створити між ними простір для монтажу світлодіодної стрічки.