Як вибрати терасну дошку: які фактори впливають на ціну?

Як вибрати терасну дошку: які фактори впливають на ціну?

При облаштуванні міського ландшафту чи території приватної садиби потрібно не тільки знайти хороші матеріали, а й вписатися у виділений бюджет. Все популярнішою для таких цілей стає терасна дошка, ціна якої може бути різною, залежно від сировини виробництва та особливостей конструкції. Щоб запобігти невиправданим витратам, слід визначитися з видом матеріалу:

  • Натуральна деревина найбільш бюджетна, та в процесі експлуатації вимагає вкладень на оновлення фарбованого покриття, реставраційні роботи. Перед монтажем часто потрібне шліфування, просочування від шкідників, обробка антисептиками. Термін служби в середньому сягає близько 15 років.
  • Термічно оброблена дошка коштує дещо більше. Настил з неї стійкіший до зовнішніх чинників, й виконує свої функції до 25 років. Як і натуральна дошка, потребує відповідного обслуговування.
  • Дошка з ДПК (деревно-полімерного композиту) найдорожча з перелічених видів. Вона невимоглива в догляді (достатньо прибирати пил та бруд сухим чи вологим способом), а експлуатаційний термін складає більш ніж 30 років.

Композитні плашки випускаються у повнотілому чи порожнистому виконанні. Повнотілі варіанти дорожчі, й розраховані на високу прохідність. З порожнистих же укладається підлогове покриття, яке піддаватиметься порівняно невисоким навантаженням.

Правильний розрахунок кількості матеріалу та вибір способу монтажу

Необхідно заздалегідь максимально точно розрахувати, скільки дощок знадобиться для об’єкта. Так, якщо матеріалу буде замало, доведеться докуповувати його, переплачуючи за доставлення. Нестача планок здатна негативно відобразитися не лише на фінансовій стороні, а й на вигляді настилу – іноді терасна дошка однієї й тої ж моделі, але з різних партій, може відрізнятися за відтінком.

Відіграє роль й спосіб монтажу. Прямий спосіб укладання (поздовжній чи поперечний) найпростіший та економний. Він забезпечує помірні витрати матеріалу, з мінімальною кількістю обрізків. Також треба знати, що чим простіша конструкція тераси, доріжки, веранди й т.д. тим менше планок знадобиться для її облаштування.

Навіть при виборі простої схеми укладки важливе точне дотримання правил. Коли немає впевненості у власних знаннях та вміннях, доречно звернутися до досвідчених майстрів. Через порушення технології з’являються дефекти, на виправлення яких знадобиться час та кошти.

Як вибрати терасну дошку: які фактори впливають на ціну?

Купівля двосторонньої дошки насичених тонів, якщо планується тривала експлуатація настилу

Вуличне підлогове покриття, яке планується використовувати впродовж 10 років і більше, варто монтувати з двосторонніх планок ДПК. Хоча композитні плашки дуже міцні, а поверхня відзначається високою зносостійкістю, з часом можуть виникнути подряпини та інші дрібні механічні пошкодження. Коли вони дуже впадатимуть у вічі, псуючи враження від вигляду настилу, з двосторонніми планками не доведеться купувати новий матеріал для заміни. Його можна демонтувати й перекласти іншою, не зношеною, стороною. Завдяки цьому зекономиться повна вартість придбання нового матеріалу.

Щоб незначні дефекти, що з’являються в процесі експлуатації, було важче зауважити, найкраще прийняти рішення на користь темних відтінків. На них менше видно подряпини та тріщинки. Такі кольори, як коричневий, графітовий, чорний, підходять для більшості дизайнів ландшафту. Крім цього, декінг можна буде рідше прибирати, оскільки пил та бруд теж не надто помітні.

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Сподобалась стаття? Поділіться з друзями:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: